زیستنامه
بسمه تعالی
 

زندگینامه دکتر سید عبدالهادی دانشپور از زبان خودش :


من در زمستان 1333 در مازندران و شهر تاریخی و سبز ساری متولد شدم. به عنوان کوچکترین فرزند خانواده تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در همان شهر گذرانده و دپیلم ریاضی را در سال 1352 از دبیرستان پروفسور هشترودی تهران اخذ نمودم. در آزمون سراسری همان سال در دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران رشته مهندسی معماری پذیرفته و در سال 1358 به عنوان کارشناس ارشد مهندسی از آن دانشگاه فارغ التحصیل شدم. بلافاصله پس از فراغت از تحصیل، فعالیت اجرایی را با ماموریت راه اندازی بخش ساختمان یکی از نهاد های تازه تاسیس پس از پیروزی انقلاب اسلامی در استان خراسان آغاز نمودم. در آغاز سال 1359 ازدواج کردم که ثمره آن دو فرزند (دختر و پسر) است. در نیمه همان سال  با حکم وزیر وقت مسکن و شهرسازی، به عنوان رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان عمران اراضی شهری و سپس مدیرکل سازمان زمین شهری خراسان منصوب و مشغول شدم.دکتر سید عبدالهادی دانشپور در دفتر کار خود
در شرایطی که به دلیل رضایت از عملکردم در خراسان از سوی وزارت متبوع به عنوان مسئول همین سازمان در استان اصفهان انتخاب شده بودم، بنا به علاقه وافر به ادامه فعالیت در حوزه بلاواسط حرفه ای(معماری و شهرسازی) از ادامه همکاری با وزارت مسکن و شهرسازی  پوزش خواستم. در خلال سه سال نخست فعالیت جدی در بخش خصوصی، تجارب ارزنده ای حاصل شد، از آن جمله شرکت در دو مسابقه مهم معماری  و  معماری منظر در مشهد (1363)و اصفهان (1364) که به کسب رتبه های اول و دوم انجامید. بعلاوه انجام مطلعات و تهیه طرح های متنوعی از کاربری های مختلف مسکونی، اداری، تجاری، فرهنگی و مذهبی از دیگر فرصت هایی بود که در همین دوره فراهم شد و شرح هر یک این فعالیت ها و موارد دیگر در پیشینه تجارب به همراه تصاویر آن ها در ادامه ارائه خواهد شد. تاسیس شرکت تعاونی کار مهندسان معمار و راه و ساختمان خراسان با بیش از پانصد عضو متخصص از جمله اولین فعالیت های عام المنفعه و اجتماعی بود که در سال 1363 با کمک تنی چند از متخصصان همفکر و با هدف حفظ و ارتقاء شان و جایگاه اعضاء بسترسازی و محقق شد.
در دهه 60  فرصت هایی برای ادامه تحصیلات  تکمیلی در مقطع دکتری شهرسازی از سوی وزارت فرهنگ و آموزش عالی مطرح شد که با تاسیس اولین دوره دکتری شهرسازی در دانشگاه تهران یعنی محل تحصیلات قبلی، ترجیح دادم  بورسبه را  به داخل کشور و  آن دانشگاه تبدیل نمایم. نهایتا در سال 1379 از رساله دکتری خود دفاع نمودم و بلافاصله در دانشگاه علم و صنعت ایران جذب و به عنوان عضو هیئت علمی گروه شهرسازی به همکاری مشغول شدم.